Bieg po zdrowie

Aktywności sportowe jakie podejmujemy wcale nie muszą być ani wymagające, ani też bolesne dla naszego portfela. Przecież nie trzeba zaczynać swojej przygody z wysiłkiem sportowym od podnoszenia 100-kg sztangi czy grania w golfa, który wymaga nakładów finansowych. Artykuł dotyczący biegania może nam uświadomić, że uprawianie sportu może być lekkie i przyjemne. Nie musimy od razu startować w maratonach czy bić rekordu świata w sprincie na 100 m, bo wielu biegaczy amatorów lekkim truchcikiem pokonuje zaledwie kilka kilometrów w ciągu dnia. Nie jest to wiele przez co biegać może niemal każdy – bez względu na wiek, kondycję czy samopoczucie. Te ostatnie natomiast jak i zdrowie poprawi się w miarę tego jak regularnie zaczniemy uprawiać sport.

Wcale nie trzeba tutaj przytaczać statystyk czy wypowiedzi ekspertów lub lekarzy – po prostu każdy kto regularnie zaczął ćwiczyć, biegać będzie mógł to potwierdzić. Jakakolwiek aktywność ruchowa naszego ciała po prostu polepsza krążenie krwi, ruchomość stawów, podnosząc tym samym stan naszego zdrowia, a że w zdrowym ciele panuje zdrowy duch to nie trzeba nikomu przypominać.

Zastanówmy się nad pewnym faktem – zapewne każdy z nas zna nieco starszą osobę, która regularnie uprawia jakiś sport, jest aktywna fizycznie. Może to być bieganie truchtem, spacer, jazda na rowerze. Większość rówieśników tej osoby zastanawia się „skąd on ma tyle siły by jeszcze biegać ?”, a dlaczego nie zastanowić się w odwrotną stronę – „biega, więc ma jeszcze tyle siły !”. To tylko potwierdza powyższe przypuszczenia, że aktywny tryb w życia, w którym zamiast przesiadywać całymi dniami na kanapie podejmujemy próbę wysiłku fizycznego, zawsze wyjdzie nam na dobre. Jeśli naszym pragnieniem jest zachowanie wigoru, kondycji, a także dobrego samopoczucia to czym prędzej powinniśmy zacząć biegać, spacerować i po prostu się ruszać !

Dodatkowo uprawiając jakikolwiek sport możemy poznać wiele ciekawych osób, poprzebywać w towarzystwie, porozmawiać z innymi, znaleźć sobie jakieś hobby, a to od zawsze zapewniało znacznie lepsze siły witalne, bez względu na wiek. Chcesz żyć zdrowo ? Zacznij coś robić.

źródło: http://www.dobiegania.pl/

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus