Czy cellulit da się usunąć?

Cellulit – co to jest?

Cellulit, szerzej znany pod nazwą skórki pomarańczowej, spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, co skutkuje widocznymi nierównościami i pofałdowaniami skóry, zazwyczaj dotyczy to: ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków – tłumaczą specjaliści z Klinik Bieńkowscy esteticmed.pl. Problem dotyczy głównie kobiet, rzadko występuje u mężczyzn. Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu, mianowicie:

 • postać wiotką – najczęściej diagnozowany u kobiet dojrzałych, po 40. roku życia.  Pojawienie się go jest spowodowane procesem starzenia się skóry, w wyniku czego staje się ona wiotka i mało elastyczna;

 • postać twardą – pojawia się u kobiet młodych (nawet po 20 roku życia), często szczupłych i aktywnych fizycznie.

1315258378_beautiful_girl

Można więc sobie zadać pytanie,  jakie są  przyczyny powstawania cellulitu? Odpowiedź nie jest taka prosta i oczywista, w zasadzie jest kilka czynników, które mogą powodować skórkę pomarańczową, m.in.:

 • wahania hormonalne;

 • antykoncepcja hormonalna;

 • zmiana metabolizmu w tkankach;

 • brak aktywności fizycznej;

 • zła dieta;

 • bardzo obcisłe ubrania oraz buty na wysokich obcasach, które wywołują znacznie słabszy przepływ krwi.

Można spróbować domowymi sposobami

Gdy problem się już pojawi, można wówczas spróbować poradzić sobie z nim domowymi sposobami, głównie docenia się moc kawy i wody.

 1. Kawa. Kofeina ma właściwości ujędrniające, bierze udział w rozkładzie komórek tłuszczowych, dodatkowo rozszerza naczynia krwionośne. Warto więc zastosować peelingi z fusów, które dodatkowo mają działanie przeciwstarzeniowe.

 2. Woda.  Udowodniono naukowo, że w zwalczaniu cellulitu pomocne są zimne prysznice. Ale woda działa też dobrze od środka, pomaga wypłukiwać toksyny z organizmu, w konsekwencji oczyszcza go. Także należy pić przynajmniej półtora litra wody dziennie.

 3. Dieta. W zasadzie powinna być na początku, bo to ona jest najważniejsza i odpowiednio zbilansowana może być gwarantem niepowstawania skórki pomarańczowej. Przede wszystkim należy unikać cukrów, białego pieczywa, mąki, a stawiać na warzywa i owoce oraz nabiał.

Kiedy po poradę do lekarza?

Czasami jednak domowe sposoby zawodzą lub nie przynoszą zadowalających rezultatów, wówczas warto udać się do specjalisty i skutecznie pozbyć się niechcianych nierówności. Najczęstszymi sposobami walki z cellulitem  jest leczenie: farmakologiczne i mechaniczne.

 1. Terapia farmakologiczna. Zwykle jest to  długotrwały proces, dostaje się wówczas specyfiki zawierające koenzym Q, skuteczne w walce z cellulitem jest równie jod i krzem – tłumaczą specjaliści z Klinik Bieńkowscy esteticmed.pl.

 2. Masaże. Stanowią swego rodzaju przygotowanie do penetracji innych leków, dlatego że zmieszają obrzęk. Dodatkowo, drenaże limfatyczne poprawiają przepływ limfy w organiźmie.

 3. Zabiegi medycyny estetycznej. Dużym powodzeniem cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, stanowią szybką i bezbolesną metodę skutecznej walki z cellulitem. Należą do nich: bezinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej i cellulitu (Lipoliza); działanie na cellulit ultradźwiękami; mechaniczna stymulacja komórek tłuszczowych; podgrzewanie przy użyciu fal radiowych; obstrzykiwanie obszarów zmienionych chorobowo preparatami aktywnymi biologicznie (Mezoterapia); odsysanie tkanki tłuszczowej (Liposukcja); fotomodulacja Led.

Niezależnie od wybranej metody warto pamiętać, aby na stałe zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzić do codziennej diety dużo wody oraz nie zapominać o aktywności fizycznej.

Więcej na: http://www.esteticmed.pl/

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus