Jabłczan kreatyny

Ostatnimi czasy niezwykle popularna stała się kreatyna, która uważana jest za jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych odżywek. Kreatyna to nic innego jak kwas β-metyloguanidynooctowy, czyli mówiąc w prostszym języku jest to związek chemiczny, który jest zbudowany z elementów białek. Obecnie na rynku można znaleźć dwa jej rodzaje: fosforan kreatyny oraz monohydrat kreatyny. Bez wątpienia głównym walorem kreatyny jest szybki przyrost masy mięśniowej. Ma ona także wpływ na regenerację mięśni po intensywnych treningach. Wpływa pozytywnie na zwiększenie wydolności organizmu podczas ćwiczeń. Należy pamiętać o tym, aby po każdym miesiącu jej stosowania robić sobie przerwę.

Oprócz tradycyjnej kreatyny obecnie na rynku króluje Jabłczan kreatyny. Jest to mieszanka tej substancji (kreatyny) z kwasem jabłkowym. Trzeba podkreślić, iż Jabłczan nie rozkłada się w żołądku oraz dobrze rozpuszcza się w wodzie. Ze względu na swoje właściwości jest wybierany nie tylko przez amatorów, ale również zawodowych sportowców. Wpływa on także na beztłuszczowy przyrost masy ciała. Jeśli chodzi o dawkowanie, to jest ono uzależnione przede wszystkim od masy ciała, jaką posiadamy oraz postaci, w jakiej występuje (kapsułki, saszetki). Zażywając kreatynę należy zachować umiar, gdyż zbyt duże ilości tego suplementu mogą spowodować wytworzenie zbyt dużej ilości formaldehydu, czyli toksycznej substancji. Przy odpowiednim jej stosowaniu nie powinno dojść do pojawienie się jakichkolwiek skutków ubocznych. Porównując kreatynę i Jabłczan kreatyny można śmiało stwierdzić, że oba suplementy różnią się tylko wchłanianiem. Notuje się znacznie lepszą wchłanialność po posiłku stosując Jabłczan kreatyny. Dla wzmocnienia efektów warto łączyć kreatynę z innymi odżywkami np. preparatami zawierającymi białko.

Na koniec warto wspomnieć, że dieta każdej osoby, która wykonuje ćwiczenia fizyczne powinna być odpowiednio zbilansowana i dostosowana indywidualnie do każdego człowieka.

Trec CM3 tabletki – 9,50zł

koks2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trec CM3 kapsułki – 78,85zł

kosk1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

twoje-odzywki.pl

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus