Lżejsza kurtka zwiastunem wiosny!

Podstawą wiosennej mody jest jak zwykle odzienie wierzchnie, czyli płaszcze i kurtki. Lżejsze niż te zimowe, w jaśniejszych barwach. Jak sprawić, by kurtki, które kupujemy różniły się od tych zeszłorocznych i rzeczywiście uzupełniały naszą garderobę, zamiast powielać. Typów wiosennych kurtek jest sporo. Jednym z najmodniejszych modeli są lekkie kurtki pikowane. Są dostępne zarówno w kolekcjach męskich jak i damskich. Obie płcie prezentują się w nich bardzo dobrze, wychwalając jej wygodę i szyk. Kurtki te krojem przypominają swoje zimowe odpowiedniki, są proste, dopasowane i wyjątkowo praktyczne. Nadają się zarówno na weekendowe popołudnia jak i wyjścia do biura. Zaopatrzone w prosty kołnierz dają niezliczone możliwości stylizacyjne poprzez szale, apaszki czy kominy. W tej kurtce nie zmarzniemy, a gdy zrobi się cieplej są dostępne jeszcze lżejsze odpowiedniki. Występują praktycznie w każdej kolorystyce, która zadowoli zarówno miłośników ekstrawagancji jak i stonowanej klasyki.

Rockowo znaczy modnie

Wiosna sprzyja nieoficjalnym wyjściom, częściej organizowane są prywatne spotkania, przyjęcia w ogrodzie. Dlatego też wiosną można pozwolić sobie na większą ekstrawagancję. Niezastąpioną ku temu jest ramoneska, czyli kurtka dla osób z niepokorną duszą. Powstała w latach 30-tych i początkowo była stosowana jako strój dla motocyklistów. Prawdziwą sławę zawdzięcza latom 50-tym i 60-tym, kiedy stała się symbolem miłośników ostrej muzyki. Ramoneskę nosił Marlon Brando w filmie „Dziki”. Charakteryzuje się podwójnymi klapami, nabijanymi ćwiekami, przesuniętym w bok zamkiem błyskawicznym i przyszytym pasem do ściągania. Zawsze jest wykonana ze skóry. Ramoneska jest modna również i dziś. Dodaje charakteru i jest perfekcyjna dla każdego, kto poszukuje mocnego stylu. Wybierając ją warto zwrócić uwagę, by rzeczywiście była ona skórzana. Klasyczna ramoneska jest czarna, ale obecnie można dostać praktycznie każdy kolor.

Szykiem

Nieodłącznym towarzyszem wiosny jest wiatrówka, czyli kurtka w stylu sportowym. Coraz częściej szyte są z nowoczesnych wiatro i wodoodpornych materiałów, chroniąc użytkowników przed zmienną aurą. Znakomicie sprawdzają się na sportowych okazjach, wszelkich rajdach, wyjazdach czy wyprawach rowerowych. Wiatrówkę można zawsze uzupełnić dopasowanym polarem, który zagwarantuje, że nawet najbardziej kapryśna pogoda nie pokrzyżuje nam planów. Wśród kurtek wiosennych, które warto mieć w swojej garderobie są również kurtki dżinsowe. Dobry materiał posłuży nam przez lata, uzupełniając casualowe stylizacje.

Wielość typów kurtek wiosennych sugeruje wielbicielom mody długie poszukiwania. Nie trzeba jednak udawać się w nieskończoną ilość miejsc, by uzupełnić garderobę wiosenną. Wystarczy udać się do MODO Domy Mody, gdzie w 350 butikach prezentowana jest moda. Oferta kurtek z pewnością należy do najlepszej w Warszawie. Jej wielkośc wystarczy sprawdzić na http://modo.dm/trendy/kurtki/, a potem już tylko przyjść na zakupy. Wszystkie te kurtki i jeszcze masa innych czeka w sklepach polskich i zagranicznych producentów w korzystnych cenach.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus