Najnowsze technologie w służbie sportu i rekreacji

x-bionic-2Ta szwajcarska marka to przejaw ciągłego dążenia do lepszego dostosowania odzieży do wymogów i oczekiwań sportowców, a w pewnym stopniu, także do poprawy ich wyników sportowych. W tym sensie odzież marki X-Bionic pomaga w codziennym treningu sportowym, zwiększając jego efektywność i to niezależnie od tego czy jesteś amatorem, czy też prawdziwym profesjonalistą. Odzież funkcyjna to nie tylko większy komfort podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń fizycznych, to także lepsze jej dopasowanie do wybranych rodzajów aktywności oraz umiejętne wykorzystanie naturalnych zjawisk fizycznych, które podnoszą poziom jej użyteczności. Przykład to wprowadzanie takich rozwiązań konstrukcyjnych, które pomagają w osiągnięciu wyższego poziomu ochrony przed częstymi rodzajami kontuzji występujących w danej dyscyplinie sportu lub określenie punktów i odpowiednie wyprofilowanie odzieży sportowej w ten sposób, by wspierała ona ruch, wzmacniała napięcie mięśni czy poprawiała krążenie krwi. Wprowadzenie tego typu rozwiązań jest możliwe tylko dzięki dokładnemu mapowaniu ludzkiego ciała, określeniu wybranych jego fragmentów, które wymagają dodatkowego wzmocnienia lub aktywizacji. Jest to możliwe poprzez odpowiednie wyprofilowanie odzieży sportowej i zastosowanie unikalnych materiałów, wcześniej niewykorzystywanych do produkcji tego typu rzeczy.

Firma X-Bionic jest jednym z rynkowych liderów, jeśli chodzi o produkcję zaawansowanej technologicznie odzieży dla sportowców. Liderem, ale nie jedynym producentem nowoczesnej odzieży tego typu. Rynek technicznej odzieży sportowej w ostatnich latach wyraźnie się rozrasta, co jest najlepszym potwierdzeniem dla faktu, że jej stosowanie przynosi oczekiwane przez użytkowników efekty. Wpływa na wygodę treningu sportowego, częściowo wpływa również na poprawę osiąganych wyników sportowych, zmniejszenie liczby kontuzji czy szybszą regenerację potreningową.

Nowoczesne materiały i technologie obecnie wykorzystywane są przy produkcji różnych rodzajów odzieży sportowej. Pierwotnie po tego typu rozwiązania sięgano głównie przy konstruowaniu specjalistycznej odzieży dedykowanej dla osób uprawiających sporty zimowe lub wspinających się po górach. Chodziło przede wszystkim o to, aby obniżyć wagę tego typu odzieży, zwiększyć swobodę ruchu osób korzystających z tej odzieży, a także poprawić jej termikę. Obecnie sportowa odzież zimowa jest nie tylko niezwykle lekka, ale także w minimalnym stopniu wpływająca na swobodę ruchu, zapewniająca doskonałą izolację termiczną, chroniąca przed wiatrem i wilgocią. Zimowa odzież sportowa marki X-Bionic to także odzież o wysokim stopniu termoregulacji, chroniąca przed nadmiernym poceniem się podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu, na przykład podczas szusowania na nartach. Współcześnie tego typu technologie wykorzystywane są również przy produkcji odzieży typowo letniej, na przykład koszulek i spodek dla osób jeżdżących na rowerach lub uprawiających jogging.

x-bionic-3

Szwajcarska marka X-Bionic to jeden ze światowych liderów produkcji odzieży termoaktywnej, założona przez profesora Bodo Lambertza w 2002 roku.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus