Nowy rok kontra nowa sylwetka

Aby nasz cel został zrealizowany tak, jak zamierzamy musimy ustanowić je jak najbardziej realnymi. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo zwycięstwa. Warto o tym wspomnieć, bo nie jest to oczywiste dla wszystkich. Należy zaplanować dokładnie to, co chcemy osiągnąć. Zwykłe powiedzenie „chce schudnąć 5 kilogramów” czy „chce jeść zdrowo” nic nie przyniesie, jeżeli nie będziemy działać w tym kierunku. Czeka nas dużo pracy, ponieważ zerwanie ze starymi nawykami i dodatkowo wypracowanie tych nowych nie należy do najłatwiejszych zadań. Reakcja wymaga akcji. Planowanie odchudzania należy zacząć od włączenia kilku reguł i zasad, które zdecydowanie pomogą nam w tworzeniu zdrowego trybu życia. Pierwszym jest znaczne ograniczenia fast food’ów i wyeliminowania smażenia na głębokim tłuszczu. Pomocne będzie również rezygnacja z dosładzania napojów typu kawa i herbata. W ten sposób możemy zredukować codzienny jadłospis nawet do 300 kalorii mniej, co w skali miesiąca daje nawet 9000 kalorii zaoszczędzonych, pustych kalorii. Jeżeli stawiamy pierwsze kroki w kuchni pomocne będzie korzystanie z przepisów dostępnych w Internecie. Dzisiejszy wirtualny świat dostarcza wyjątkowo bogatej książki kucharskiej, szczególnie w kwestii dietetycznych przepisów.

Sama dieta nie wystarczy, jeżeli zależy nam na trwałych efektach. Musimy zwrócić uwagę na aktywność fizyczną.  Wiadomo, że od razu nie uda nam się biegać 10 km dziennie, ale systematyczność i regularność pomoże nam małymi krokami dotrzeć do celu. Jest to bardzo ważne, ponieważ sport pomoże nam ujędrnić i uelastycznić ciało, szczególnie jeśli nastawiamy się na utratę dużej ilości kilogramów. Nauka świadomości odżywiania, systematyczność i wytrwałość to to, czego można życzyć w nadchodzącym roku. Niech kolejne 12 miesięcy będą dla nas rewolucyjne tak, abyśmy w Grudniu mogli podsumować rok samymi sukcesami.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus