Podkład w musie

Konsystencje podkładu

 

Do wyboru mamy całą gamę produktów, podkładów np. marki http://goldenrose.pl/podklady-24 – kremy tonujące (lekkie, nie mają pigmentów, szczególnie polecane na lato), podkłady w płynie ogromny wybór w zależności od tego jaką cerę mamy; mają dłuższą trwałość i zdecydowanie więcej kryją), kremowe (szczególnie dobrze kryją defekty), spray/pianka (dla skóry nad reaktywnej, raczej lekka formuła), kompakt (zawierają w sobie wszystko, więc można zaoszczędzić czas na ominięciu pudru i bronzera), sztyft (bardziej do poprawki makijażu), mineralne (kryją mniej, ale wyglądają bardzo naturalnie) i musy.

 

Musy

 

Są dostępne od bardzo dawna, ale potrzebowały sporo czasu, żeby zostać docenione. Na szczęście zaczęły się ich lata świetności i coraz więcej dziewczyn decyduje się na ten typ podkładu. Musy są szczególnie polecane dla młodych dziewczyn z mniejszymi niedoskonałościami, ale i kobiet, które stawiają przede wszystkim na naturalny wygląd. Sprawdzają się również w przypadku posiadaczek wrażliwej i alergicznej cery, ponieważ nie wymagają one wielu poprawek, długotrwałego rozprowadzania i co najważniejsze są bardzo lekkie. Jak już wspominałam to wyjątkowo lekka formuła, ale nie przeszkadza to w dobrym pokryciu wszystkich wad skóry i co równie ważne dobrym zmatowieniu naszej twarzy mimo, że jest wyjątkowo delikatny.

 

Nakładanie musu

 

Standardowym sposobem, który można wykorzystać jest oczywiście nakładanie podkładu palcami dłoni – używamy wtedy mniejszej ilości kosmetyku, więc wygląda to bardziej naturalnie. Nie ma jednak problemu z wykorzystaniem pędzla lub gąbeczek silikonowych do makijażu, które można je wcześniej delikatnie namoczyć, żeby „wciągnęły” mniej kosmetyku. Niezależnie od wybranej metody mus ma ogromną przewagę nad innymi typami, bo nie zostawia żadnych smug, nie towarzyszą nam również charakterystyczne dla ciężkich podkładów prześwity.

 

Kolor

 

Jeśli wszystkie te zalety spowodują, że zdecydujemy się na musowy eksperyment, to musimy pamiętać, że wyjątkowo ważny jest dobór koloru – w przypadku ciężkich podkładów widoczny jest efekt maski, ale jeśli wybieramy lekki podkład, to źle dobrany (najczęściej zbyt ciemny) mus będzie wyjątkowo raził innych po oczach, więc warto dobrze się zastanowić i zapytać o zdanie specjalistkę.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus