Jak prawidłowo myć twarz? Wybierz odpowiedni żel do mycia twarzy!

young girl washes with clean waterJak często myć twarz?

Dokładnie mycie twarzy nie zależy od częstotliwości tej czynności, najważniejsze w tej kwestii jest zachowanie równowagi. Twarz najlepiej myć dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nie ma potrzeby przemywać jej w ciągu dnia, ponieważ nadmierne oczyszczanie może powodować liczne podrażnienia, a także zmywać naturalną warstwę ochronną. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy na dworze jest bardzo gorąco i ciało wytwarza nadmierną ilość potu lub jeśli chodzisz na siłownie.

Czym myć twarz?

Bardzo ważną kwestią jest wybór kosmetyku do mycia twarzy. Oczyszczanie jej zwykłym mydłem nie jest najlepszym pomysłem – może ono powodować, że skóra stanie się sucha i szorstka. Dodatkowo twarda woda z kranu wzmacnia ten efekt. Oczywiście kosmetyk powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb każdej osoby – panie posiadające cerę tłustą bądź mieszaną powinny stosować dwa rodzaje produktów: żel do mycia twarzy, który będzie działał matująco oraz taki, który będzie działał antybakteryjnie. Natomiast sucha skóra twarzy wymaga dodatkowego nawilżenia. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór produktu, który rano odświeży twarz, np. żel do mycia twarzy Vichy. Często się zdarza, że po nocy twarz jest nieco opuchnięta i zaczerwieniona – produkt tej znanej marki ją odświeży, pozostawiając idealnie czystą. Dodatkowo wspomniany żel do mycia twarzy Vichy niweluje wpływ twardej wody na skórę, dlatego świetnie sprawdzi się nawet przy suchej cerze.

Pamiętaj, aby żel do mycia twarzy aplikować na zwilżoną skórę, w przeciwnym razie naskórek będzie dość twardy i nieprzygotowany na dawkę składników odżywczych zawartych w kosmetyku do mycia twarzy.

W jaki sposób myć twarz?

Aby dobrze oczyścić twarz, wcale nie trzeba nadmiernie szorować naskórka – jest to wręcz niewskazane, ponieważ zbyt agresywne ruchy mogą uszkodzić powierzchnię skóry. Najlepiej wykonywać okrężne, delikatne ruchy opuszkami palców, kierując się ku górze. Jeśli zmagasz się ze zmianami trądzikowymi, staraj się nie roznosić po całej twarzy bakterii. Do mycia używaj ciepłej wody, ponieważ otwiera ona pory i nie powoduje podrażnień i wysuszania w przeciwieństwie do gorącej.

Jak osuszać twarz?

Należy wspomnieć także o kwestii osuszania twarzy. Do tej czynności nie należy wykorzystywać szorstkich ręczników, którymi wycieramy całe ciało. Najlepiej w tym celu sprawdzą się miękkie, małe ręczniki z microfibry lub ewentualnie jednorazowe ręczniki papierowe. Przyłóż je do twarzy i poczekaj aż woda wchłonie się w ich strukturę – nie pocieraj! Skóra twarzy jest bardzo delikatna i silne wpływanie na nią może tylko spowodować uszkodzenia naskórka.

Pamiętaj także o demakijażu twarzy! Za każdym razem, gdy miałaś nałożony makijaż, musisz pozbyć się go za pomocą toniku, mleczka bądź płynu micelarnego. Pozostałości makijażu mogą blokować pory i potęgować wydzielanie sebum, dlatego to takie ważne. Dopiero potem możesz posłużyć się żelem do mycia twarzy, aby w pełni ją oczyścić.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus