Profesjonalne akcesoria do biegania

zwei LuferinnenBiegaj z muzyką

Jednym z najczęściej spotykanych gadżetów tego typu są oczywiście słuchawki do biegania. Owszem, można korzystać z tych standardowych, ale jest z nimi duży problem. Łatwo wypadają z uszu, plączą się, łatwo o nie zahaczyć rękoma. Co gorsza, często ich poziom odporności na wilgoć jest zbyt mały, żeby móc sobie pozwolić na bieganie z nimi w czasie mżawki, a w niektórych przypadkach nawet na zbyt mocne przepocenie się.

Tymczasem dedykowane słuchawki biegowe są tak konstruowane, by dobrze trzymały się na uszach, jednocześnie będąc w pełni wygodnymi. Co więcej, wiele modeli jest wodoodporna, co pozwala na sięganie po nie przy różnej pogodzie. Coraz częściej spotyka się tez warianty bezprzewodowe, co rozwiązuje problem plączących się kabli.

Co z drobnymi przedmiotami?

Słuchawki to nie jedyne akcesoria do biegania, po które warto sięgnąć. Często stosowane są również wszelkiego typu biegowe sakwy, nerki, czy pasy do biegania. Lekkie i dopasowane do ciała nie przeszkadzają w trakcie ruchu. Jednocześnie komfortowe kieszonki idealnie nadają się na zabranie ze sobą drobnych przedmiotów, takich jak klucze, dokumenty, czy telefon (w przypadku większych modeli także smartfon).

Pasy biegowe przydają się zresztą i do innych celów. Między innymi można dzięki nim w wygodny sposób brać ze sobą na trening bidony do biegania – co przydaje się szczególnie gdy planujemy długą, męczącą trasę.

Nawiasem mówiąc sam smartfon można przenosić także w inny sposób. Świetnie w tym zastosowaniu sprawdzają się opaski na telefon do biegania. Są one wygodne, a jednocześnie pozwalają na łatwy dostęp do ekranu.

Kontroluj swój trening

Jeśli opisujemy akcesoria do biegania, warto wspomnieć również o tych, które pozwalają na łatwiejsze realizowanie planów treningowych. Chodzi tutaj oczywiście o zegarki do biegania, w szczególności te, które zostały wyposażone w moduł GPS. Oczywiście, można bazować na aplikacjach treningowych instalowanych w smartfonach, ale zegarki biegowe są dużo dokładniejsze i wygodniejsze w obsłudze.

Zegarki z GPS pozwalają nie tylko na śledzenie aktualnego tempa, ale również – jeśli zostaną połączone z pulsometrem – na kontrolowanie tętna. To z kolei pozwala na sprawdzenie, czy faktycznie dajemy z siebie tak wiele, jak się nam wydaje lub czy nie przesadzamy.

Uważaj na wzrok

Wśród przedmiotów często bagatelizowanych, a jednak bardzo przydatnych w trakcie treningu, można wymienić okulary do biegania. Są dużo lżejsze od ich standardowych odpowiedników, więc nie przeszkadzają w trakcie treningu. Te i wymienione poprzednio akcesoria do biegania  producenci dedykują i dbają, by były w pełni dostosowane do stosowania w trakcie aktywności sportowej.

Ważne są zarówno w lecie, gdy chronią oczy przed rażącym światłem, jak i zimą, gdy oczy mogą być podrażniane przez promienie odbite od śniegu.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus