Przyjazna siłownia – harmonia ciała i umysłu

Beautiful women working out in gymSiła mięśni i spalanie tłuszczu

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do tego, że regularne treningi na siłowni wpływają dobroczynnie na cały organizm. Nie tylko pomagają wzmacniać mięśnie, redukować tkankę tłuszczową czy ujędrniać skórę, ale także służą zdrowiu. Modelowanie sylwetki to jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie zapisują się na siłownię – większość z nas marzy o zgrabnej figurze bez grama tłuszczu, to dlatego przed sezonem letnim wszystkie salony fitness przeżywają prawdziwe oblężenie. To jednak nie wszystko – intensywny wysiłek fizyczny przyspiesza krążenie krwi, pomaga zachować prawidłową, wyprostowaną postawę, znakomicie hartuje organizm i pomaga mu zwalczać pierwsze objawy sezonowych infekcji. Zastanawiasz się, czy warto zapisać się na fitness? Siłownia Poznań to miejsce blisko Ciebie, w którym zregenerujesz całe ciało, więc nie zastanawiaj się ani chwili dłużej. Przy okazji skorzystasz także z innych efektów ćwiczeń. Jakich?

Poprawa koncentracji

Czy masz problemy z koncentracją, zapamiętywaniem informacji, czujesz, że Twoja kreatywność jest na bardzo niskim poziomie? Mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość – specjaliści podkreślają, że aktywność fizyczna znakomicie wpływa na zdolność koncentracji oraz dotlenienie mózgu. Regularne treningi sprawiają, że poprawia się praca szarych komórek, świetnie wpływają także na zwiększenie kreatywności. Badania naukowe udowodniły, że podczas uprawiania sportu uaktywniają się te obszary mózgu, które są odpowiedzialne za kreatywne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz koncentrację. Chcesz podnieść swoją wydajność w pracy, mieć lepsze pomysły i w pełni wykorzystać swój potencjał? Siłownia Poznań zapewni Ci porządną dawkę treningu wpływającego na harmonię umysłu i ciała! Polecamy szczególnie treningi z wolnymi ciężarami – nauczysz się koncentracji na prawidłowym wykonaniu ćwiczenia, a to przełoży się na inne dziedziny życia.

Efekt antydepresyjny

Poprawa kondycji fizycznej, zdrowie oraz lepsza praca mózgu to oczywiście nie wszystko – korzyści płynących z regularnych treningów jest znacznie więcej. Jednym z nich jest wyraźna poprawa samopoczucia. Dlaczego tak się dzieje? Znowu sięgnijmy do fizjologii człowieka – podczas wzmożonego treningu w naszej krwi wzrasta poziom hormonów szczęścia, czyli endorfin. Dodatkowo obniża się poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za odczuwanie stresu. Efekty? Po intensywnym treningu, pomimo że jesteśmy wykończeni fizycznie, to czujemy się szczęśliwsi i jesteśmy bardziej zadowoleni z życia. Uśmiech pojawia się na Twojej twarzy zaraz po zakończeniu treningu? O to właśnie chodzi! Chcesz trenować regularnie? Odwiedź najlepszy klub w mieście, w którym doświadczeni instruktorzy pomogą Ci uzyskać kompleksowe efekty treningów. Siłownia Poznań wpływa nie tylko na kondycję ciała, ale ma także efekt antydepresyjny. Zmiana nastroju następuje natychmiastowo i działa niczym cudowna tabletka szczęścia.

Oprócz zgrabnej sylwetki cenisz także terapeutyczny efekt treningu? Zapraszamy na www.niku.pl

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus