Real Pharm — Odżywki dla każdego

Supplements.

Czym się kierować wybierając odżywki?

Wybór odżywek powinien być skorelowany z aktywnością, jaką się wykonuje. Inne odżywki są zalecane dla osób budujących masę mięśniową, inne natomiast dla tych, którzy chcą wzmocnić i uformować to, co już mają lub pozbyć się zbędnych oponek, poprawiając jednocześnie ogólny wygląd. Formę odżywki białkowej należy dobrać do planowanych wyników. Osoby chcące zwiększyć masę mięśniową muszą sięgać po odżywki zawierające dużo białka oraz innych składników odżywczych. Wchodzące w skład mięśni aminokwasy, w czasie intensywnego wysiłku towarzyszącego ćwiczeniom muszą być dostarczane z posiłkami. Brak suplementacji prowadzi do tego, że organizm wykorzystuje zgromadzone w ciele materiały i przekształca je w potrzebną energię. Inne substancje odżywcze, zwłaszcza węglowodany zapewniają niezbędną do funkcjonowania organizmu energię. Takimi odżywkami są gainery i odżywki typu bulk, zawierające zarówno białka, jak i węglowodany, zarówno łatwo strawialne, jak i trawione powoli. Mieszanki, które pozwalają na efektywne zaspokojenie potrzeb każdego ćwiczącego to m.in. odżywka bulk Real Pharm Muscle ON lub gainer Real Pharm Real Mass. Gainery są podstawą przy ćwiczeniach wymagających dużej dziennej podaży kalorii. Do zupełnie innych celów przeznaczone są odżywki składające w przeważającej ilości z białka. Dla osób mających problemy z nocnym podjadaniem dobrym rozwiązaniem są odżywki kazeinowe, które wchłaniają się powoli i chronią przed nocnym katabolizmem tkanki mięśniowej. Osoby chcące pozbyć się tkanki tłuszczowej powinny sięgać po odżywki zawierające białko z minimalną ilością dodatków, najlepiej hydrolizaty lub izolaty. W połączeniu z ćwiczeniami pozwalają one na efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Takimi produktami są np. tabletki Real Pharm Amino 8500, proszek Real Pharm Amino Rest a także Real Pharm Beef Whey 85%.

Co jeszcze jest konieczne w zrównoważonej suplementacji?

Oprócz najbardziej podstawowych białek i węglowodanów organizm ludzki dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje także witamin i soli mineralnych, które nie zawsze da się dostarczyć z pożywieniem. Szczególnie ważne jest to u osób wykonujących ciężkie prace lub intensywne treningi. Dobrym rozwiązaniem są wtedy preparaty mineralno-witaminowe, zawierające pojedyncze minerały np. magnezowe Real Pharm Magnesium + B6, potasowe Real Pharm Potassium, zawierające cynk Real Pharm Zinc lub preparaty zawierające kompleks minerałów, witamin i innych niezbędnych związków np. Real Pharm ISO GO. Pozwalają one na regulację gospodarki elektrolitowej i homeostazy organizmu zaburzonej intensywnymi ćwiczeniami i zwiększają ich efektywność m.in. przez ograniczanie uczucia zmęczenia. Skuteczność ćwiczeń, zwłaszcza tych, mających na celu poprawę budowy ciała, można podnieść, wprowadzając do diety kreatynę, zawartą w preparacie Real Pharm Creatine lub Real Pharm Size Grow.

Inne suplementy Real Pharm dla sportowców i nie tylko dostępne są w sklepie centrumodzywek.net.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus