Siatkówka plażowa

Bez wątpienia okres letni to domena siatkarzy plażowych. Gorący piasek, potężne uderzenia i ponad przeciętny wysiłek zawodników przyciągają na trybuny rzesze obserwatorów. Fakt, że rozgrywki są prowadzone zwykle w kurortach nadmorskich sprawia, że trybuny zwykle są wypełnione do ostatniego miejsca. Dyscyplina ta różni się znacząco od siatkówki halowej. Gra jest szybsza i wymaga jeszcze większej finezji i pomysłowości w wykańczaniu poszczególnych uderzeń. Mniejsze pole do gry to z kolei konieczność dokładnych zagrywek. Najlepsi w tej dyscyplinie rywalizują na kilku poziomach, z czego najważniejszy w tym okresie jest World Tour Grand Slam rozgrywany w wielu miejscach na świecie. Na organizowane zawody przyjeżdżają pary najlepszych zawodników z całego świata. Już sam fakt uczestnictwa w tego rodzaju rozgrywkach jest znaczącym osiągnięciem dla zawodników. Jeden z etapów tych rozgrywek odbywa się także w Polsce. Do tej pory najlepszych siatkarzy plażowych gościły Stare Jabłonki. W roku 2015 po raz pierwszy mecze będą rozgrywane w Olsztynie. Impreza jest olbrzymim przedsięwzięciem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Mecze na żywo obejrzą zarówno kibice na stadionach, jak i ci przed telewizorami i monitorami. Wyniki będzie można śledzić na bieżąco na stronach internetowych. 

Tego rodzaju rozrywki popularyzują nie tylko siatkówkę plażową, ale także aktywny tryb życia. Jest to szczególnie ważne wśród młodych ludzi, którzy zaczynając trening właśnie teraz, w przyszłości także będą mieli okazję uczestniczyć, już jako zawodnicy w największych rozgrywkach. Aby osiągnąć sukces trzeba wielu poświęceń treningowych, ale także związanych z codziennością.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus