Stewia zamiast cukru w Coca-Cola Life

Coca-Cola Life przyszłością koncernu?

Coca-Cola dążąc do „odchudzenia” swojego napoju i pozbycia się z niego cukru, który w nadmiarze szkodzi ludzkiemu organizmowi, zdecydowała się na testowanie napoju słodzonego naturalną stewią. Jest to roślina południowoamerykańska, która stanowi zdrową alternatywę dla tradycyjnego cukru. Coca-Cola Life zawiera stewię i cukier, choć w większości jest ona słodzona naturalnym słodzikiem.

W ramach testów nowa, zielona Coca Cola cukier ma w swoim składzie w niewielkich ilościach. Została ona wprowadzona do argentyńskich sklepów, w których wzbudziła zainteresowanie konsumentów. Takie działanie koncernu Coca-Cola jest dowodem na to, że dba on w wysokiej mierze o zdrowie swoich klientów i przyczynia się między innymi do walki z otyłością. Producenci Coli stworzyli napój, który jest znacznie zdrowszy od oryginalnej jego wersji. Ma mniejszą ilość węglowodanów, przez co staje się mniej kaloryczny.

Liście paragwajskiej stewii, które zapewniają „zielonym” napojom Coca Cola cukier, automatycznie powodują, że cała puszka napoju dostarcza konsumentowi zaledwie 89 kalorii, czyli o 35 proc. mniej niż tradycyjna Coca Cola słodzona wyłącznie cukrem. Produkt Coca-Cola Life rekomendowany jest dla osób stosujących liczne, modne diety odchudzające, takie jak dietę Dukana, dietę diabetyczną, South Beach, wysokobiałkową, niskotłuszczową, niskowęglowodanową. Dzięki nowej Coli w zielonym opakowaniu osoby odchudzające się nie muszą kategorycznie rezygnować ze swojego ulubionego napoju gazowanego.

Walory smakowe zielonej Coca Coli

Czy konsumenci przekonają się do zielonych puszek i etykiet na ich ulubionym napoju gazowanym? Trudno powiedzieć. Zielona Coca Cola cukier zawiera, ale w śladowych ilościach, ponieważ większa jego część zastąpiona jest stewią. Wpływa ona na smak, choć w nieznacznym stopniu. Według konsumentów, którzy mieli okazję spróbować Coca Cola Life, w smaku przypomina ona Colę Light, gdzie wyraźnie wyczuwalny jest smak słodziku. Jest ona też nieco mniej słodka niż tradycyjny napój. Taką cenę warto jednak zapłacić za znacznie obniżoną kaloryczność napoju Cola oraz to, że Coca Cola Life będzie niewątpliwie rekomendowana osobom chorującym na cukrzycę. Stewia bowiem nie powoduje podwyższanie się stężenia glukozy we krwi, przez co jako słodzik dodany chociażby do Coli Life jest całkowicie neutralna dla diabetyków.

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus