Jak zostać trenerem personalnym?

gym-room-1180062_960_720

Czym zajmuje się trener?

Kurs trenera personalnego daje uprawniania do wykonywania tego zawodu, jednak osiągnięcie sukcesu w takiej pracy będzie wymagało przede wszystkim pasji. Dlatego przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu kursu warto jest dokładnie sprawdzić, na czym polegają obowiązki trenera.

Jak wskazuje nazwa, taka osoba wykonuje przede wszystkim usługi dotyczące indywidualnego treningu. Oferta skierowana jest do klientów, którzy chcą schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę lub po prostu poprawić ogólną kondycję. Zadaniem trenera personalnego jest dokładne ustalenie celów dla każdego klienta oraz przygotowanie programu ćwiczeń, który pozwoli na ich osiągnięcie. Jednocześnie osoba wykonująca taką pracę, powinna udzielać znacznie szerszych porad, dotyczących właściwej diety, czy odpowiedniej suplementacji.

Dobry kurs

Aby zostać trenerem personalnym nie trzeba kończyć uczelni wyższej o profilu sportowym. W celu uzyskania uprawnień wystarczy jedynie ukończenie odpowiedniego kursu. Trzeba jednak brać pod uwagę, że często wiedza zdobyta w czasie takich zajęć nie będzie miała dużego znaczenia, jeśli nie zostanie podparta osobistym doświadczeniem. Dlatego przyszły trener musi być osobą, która sama aktywnie uprawia sport.

Kurs trenera personalnego powinien składać się przede wszystkim z zajęć praktycznych oraz teoretycznych. Część teoretyczna ma bardzo duże znaczenie i będzie obejmowała szeroki zakres zagadnień związanych ogólnie ze sportem, czyli na przykład anatomię, fizjologię oraz dietetykę. Dodatkowo zajęcia mogą dotyczyć również takich przydatnych kwestii, jak suplementacja, czy techniki relaksacyjne. Równie ważna jest część praktyczna kursu trenera personalnego, ponieważ pozwala ona na przetestowanie konkretnych umiejętności kandydata do tego zawodu.

Jak osiągnąć sukces?

Oczywiście samo ukończenie kursu trenera personalnego nie wystarczy, aby osiągnąć sukces w tym zawodzie, a co za tym idzie także wysokie dochody. W przypadku takiej pracy kluczowe znaczenie będzie miało pozyskiwanie klientów. Wymaga to nie tylko dużej wiedzy i zaangażowania, ale często także umiejętności interpersonalnych. Warto pamiętać, że trener powinien także umieć wczuć się w rolę swojego klienta. Oprócz praktycznych porad, duże znaczenie ma właściwa motywacja, która może przybierać różne formy w zależności od klienta.

Na szczęście w tej chwili znalezienie pracy w charakterze trenera personalnego nie jest bardzo trudnym zadaniem. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mieszkają w dużych miastach. Moda na dbanie o swoje ciało i aktywny styl życia, na pewno pomoże w znalezieniu pierwszych zainteresowanych osób. Dobry trener może również być trudu zdobywać klientów z polecenia. Mimo wszystko warto postawić na wysoki poziom świadczonych usług, co zawsze przełoży się na większe zainteresowanie usługami trenera.

Artykuł przygotowany na bazie materiałów udostępnionych przez TotalFit Center

Marek Swatek

Pasjonata fitnessu i wszystkiego co jest z tym związane. Dodatkowo połączyłem pasję z przyjemnością i prowadzę agencję reklamową, która specjalizuje się w pozycjonowaniu stron o tematyce sportu. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.extraseo.pl

Moje inne wpisy - Moja strona

Znajdziesz mnie na:
FacebookGoogle Plus